Důvody koupě nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře

Přečtěte si, jak i bez realitky Vás může koupě bytu či jiné nemovitosti vyjít nakonec dráž a obtížněji, než ve spolupráci s realitní kanceláří a co Vám realitní makléř na rozdíl od přímého majitele může dále nabídnout:

  • Realitní makléř je odborníkem v oboru. Zná velmi dobře trh nemovitostí, umí pracovat se systémem katastru nemovitostí a zjistí o nemovitosti vše, co byste před koupí měli vědět (např. byt zatížený exekucí, věcné břemeno apod.)
  • Může se stát, že prodávaná nemovitost obsahuje tzv. skryté vady, které nemusejí být pro laika na první pohled patrné (záplavová oblast, nestabilní podloží domu, nekvalitní reakonstrukce atd.). Zkušený makléř je dokáže odhalit a informovat Vás o nich, popř. vznese na majitele dotazy, které Vás samotné nemusejí napadnout, anebo které by Vám mohl sám majitel zatajit.
  • Může se stát, že je cena nemovitosti příliš vysoká. Ačkoli se Vám může zdát v pořádku, zkušený makléř by Vám jistě uměl cenu příslušné nemovitosti správně tržně vyčíslit a pomoci vyjednat správnou (nižší) cenu.
  • Majitelé (prodávající) obvykle zajišťují právní servis (kupní smlouvy). Tento ovšem nemusí být vždy zcela nezávislý a může být nakloněn zájmům prodávajícího. Realitní kancelář spolupracuje s advokáty se znalostí aktuálního nemovitostního práva a zajistí tak bezpečné a hlavně nestranné smlouvy. 
  • Nemovitost stojí (pro většinu z nás) spoustu peněz a jistě byste je nechtěli zaslat někam do neznáma. Samozřejmostí realitní kanceláře je zajištění advokátní úschovy, kde jsou Vaše peníze za zakoupenou nemovitost bezpečně uschovány až do chvíle, kdy dojde k přepisu nemovitosti na příslušném katastru nemovitostí. Teprve poté, co je nemovitost oficiálně Vaše, putuje suma prodávajícímu.
  • Pokud se Vám nemovitost líbí, ale v tu chvíli na ni finančně nedosáhnete, realitní kancelář Vám umí zajistit výhodné finanční (hypotéční) řešení.  
  • V případě, že se Vám nemovitost na prohlídce nelíbí, majitel Vám z pravidla jinou nemovitost již nenabídne. Naopak makléř má většinou v nabídce vícero nemovitostí, které Vám může rovněž ukázat. 
  • Většina realitních kanceláří je na rozdíl od přímých majitelů pojištěna tak, aby byli jejich klienti v případě pochybení patřičně odškodněni. V tomto je koupě nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře rozhodně bezpečnější.
  • V případě, že zahájíte proces koupě nemovitosti a v jeho průběhu dojde k nesrovalostem či rozporům, profesionální makléř je schopen poradit Vám možné právní postupy, jak Vaše zájmy bránit a vyhnout se ztrátám. 

Kvalitní realitní makléř se postará o bezchybný a bezproblémový průběh Vaší transakce od počátku až do jejího úspěšného zakončení. Taková spolupráce se tedy jistě vyplatí více, než vystavení svých životních investic rizikům realitního trhu.

Allianz
Naše kancelář je pojištěna
u Allianz pojišťovny
Raiffeisen
Číslo jistotního účtu:
9556121028/5500
RKČR
Jsme členem Realitní
Komory České republiky
AK Pešková
Spolupracujeme s advokátní
kanceláří AK Pešková
×

Sterling reality s.r.o.

Lublaňská 1319/7, 120 00 Praha 2

info@sterlingreality.cz

+420 775 300 465