Realitní servis pro majitele nemovitostí

Prodej nemovitostí

„Prodáváme Vaše nemovitosti, jako bychom prodávali vlastní.“

 


Nejvyšší možná
prodejní cena


Prodej v nejkratším
možném čase
 
 


Bezpečné a spolehlivé
transakce


S vysokou mírou
profesionality a odbornosti
 

Nastavení správné prodejní strategie je podstatným bodem celého procesu prodeje. Prodejní strategií se rozumí nastavení optimální tržní hodnoty nemovitosti v souvislosti s časovým horizontem, ve kterém potřebujete Vaši nemovitost prodat.

Pokud svou nemovitost podhodnotíte, prodáte sice velmi rychle, ale ztratíte na její ceně. V opačném případě se může stát Vaše nemovitost prakticky neprodejná.

Navrhneme Vám optimální prodejní strategii odpovídající Vašim potřebám a tím Vám zaručíme nejvyšší možný zisk z prodeje Vaší nemovitosti.


Profesionální příprava nemovitosti k prodeji a její kvalitní prezentace značně zvyšuje nejen počet zájemců o koupi, ale hlavně také hodnotu samotné nemovitosti. Prezentaci předchází úprava interiéru (tzv. home staging) a vytvoření atraktivní fotodokumentace všech prostor i exteriéru nemovitosti.

Kromě kvalitních fotografií zpracujeme také videoprohlídku, čímž prezentace Vaší nabídky mezi ostatními inzeráty opravdu vynikne. Ve spojení s věcným, informačně zřetelným a seriózním popiskem prodávané nemovitosti zadáme nabídku do inzerce na nejnavštěvovanějších inzertních portálech (Sreality, Reality iDnes, HyperReality, aj.).

Nabídka prodeje Vaší nemovitosti je z naší strany neustále sledována, efektivně aktualizována včetně topování na nejnavštěvovanějších serverech Sreality.cz a Idnes.reality.cz. Pravidelně Vás informujeme o statistikách návštěvnosti inzerátu i úspěšnosti poptávky.


Makléř pro Vás musí být vždy spolehlivý a zodpovědný obchodní partner. Proto jsme Vám plně k dispozici v celém průběhu prodeje a konzultujeme s Vámi veškeré postupy plynoucí ze situace. S naší letitou praxí umíme vyhodnotit bonitu zájemce o koupi a docílit tak Vaší jistoty výhodného a bezpečného obchodu.

Precizně připravená smluvní dokumentace mezi prodávajícím a kupujícím je nutná pro bezproblémový převod nemovitosti na katastrálním úřadě. V této záležitosti se již dlouhodobě a bez starostí spoléháme na naší smluvní advokátní kancelář AK Pešková, která zároveň zajišťuje advokátní úschovu kupní ceny.

Pro úspěšné a plynulé dokončení prodeje za Vás jednáme s katastrálním úřadem. Informujeme Vás, jakmile dojde k převodu nemovitosti na nového vlastníka a uvolnění kupní částky z advokátní úschovy.

Bezpečný a bezproblémový průběh Vaší zakázky je pro nás značně důležitý, neváhali jsme tedy investovat do pojištění profesní odpovědnosti celé naší kanceláře. Podobně jsme se stali součástí Realitní komory České republiky, která dohlíží na korektní jednání svých členů vůči klientům a veřejnosti.

Naši makléři mohou přijímat rezervační poplatek pouze na jistotní účet kancléře, a to pod číslem 9556121028/5500.

 

Standardní postup makléře při prodeji nemovitosti:

 
 • ÚVODNÍ PROHLÍDKA NEMOVITOSTI. Prvotní konzultace s majitelem nemovitosti a návrh prodejní strategie.
 • PŘÍPRAVA A ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY. Home staging (úprava interiéru nemovitosti za účelem atraktivních fotografií), vytvoření efektivní inzerce nemovitosti.
 • SPRÁVA NABÍDKY. Uveřejnění nabídky, aktivní oslovení poptávky z klientské databáze, další marketingové aktivity za účelem propagace nabídky.
 • KOMUNIKACE SE ZÁJEMCI A REALIZACE PROHLÍDEK. Komunikace s potencionálními kupci, nabídka výhodného financování nemovitosti.
 • REZERVACE NEMOVITOSTI. Příprava rezervační smlouvy (blokace nemovitosti a stažení nabídky nemovitosti), podpis rezervační smlouvy a příprava podkladů pro advokátku ke zpracování kupní smlouvy a advokátní úschovy kupní ceny nemovitosti.
 • UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY. Podání smluv na příslušný katastr nemovitostí, sledování procesu přepisu nemovitosti na nového vlastníka.
 • DOKONČENÍ OBCHODNÍHO PŘÍPADU. Oznámení přepisu nemovitosti na katastrálním úřadě, uvolnění kupní ceny z advokátní úschovy, předání nemovitosti novému vlastníkovi.Nabídněte nám Vaši nemovitost
VLOŽIT NEMOVITOST

 

Po uzavření obchodu budeme rádi za Vaše dojmy ze spolupráce s naším makléřem. Výše jeho provize není stanovena realitní kanceláří, jelikož se odvíjí od výše kupní ceny nemovitosti. Makléř tak po dohodě s Vámi uváženě stanoví svou provizi přiměřeně k hodnotě nemovitosti. Obvyklá provizní sazba je 3% - 5% z kupní ceny a již zahrnuje nejen veškerý realitní servis a konzultace s makléřem, ale i kompletní advokátní servis vč. advokátní úschovy a poplatky při komunikaci s katastrem nemovitostí.

Pronájem nemovitostí

„Nemovitost k pronájmu je investice a ta se musí vyplatit.“

 


Pronájem za nejvyšší
možnou cenu


Stálá obsazenost nemovitosti,
tzv. „optimalizace výnosu“
 
 


Prověření platební spolehlivosti
nového nájemce


Profesionální
zákaznická péče
 

Profesionální příprava nemovitosti k pronájmu a její kvalitní prezentace značně zvyšuje nejen počet zájemců o pronájem, ale hlavně také hodnotu samotné nemovitosti. Prezentaci předchází úprava interiéru (tzv. home staging) a vytvoření atraktivní fotodokumentace všech prostor i exteriéru nemovitosti.

Kromě kvalitních fotografií zpracujeme také videoprohlídku, čímž prezentace Vaší nabídky mezi ostatními inzeráty opravdu vynikne. Ve spojení s věcným, informačně zřetelným a seriózním popiskem nemovitosti k pronájmu zadáme nabídku do inzerce na nejnavštěvovanějších inzertních portálech (Sreality, Reality iDnes, HyperReality aj.).

Nabídka pronájmu Vaší nemovitosti je z naší strany neustále sledována a efektivně aktualizována. Pravidelně Vás informujeme o statistikách návštěvnosti inzerátu i úspěšnosti poptávky.


Makléř pro Vás musí být vždy spolehlivý a zodpovědný obchodní partner. Na prohlídky nemovitosti přivádíme tedy pouze vážné zájemce dle Vašich předem stanovených preferencí.

Před tím, než s vybraným zájemcem podepíšete nájemní smlouvu, prověříme Vám jeho platební schopnost a bonitu za účelem vyloučení rizika neplatiče. Prověřením bonity nájemce Vám snížíme riziko neplatiče až o 94% (prověřujeme: registr exekucí, úřední desku soudních exekutorů, insolvenční rejstřík, trvalé bydliště na magistrátech měst a obcí, dluhy u zdravotních pojišťoven, seznam hledaných osob PČR).

Korektní nájemní smlouva vč. předávacího protokolu, které Vám připravíme, jsou důležité dokumenty pro bezproblémový průběh nájemního vztahu. Vašemu novému nájemníkovi všechny náležitosti smlouvy podrobně vysvětlíme a poučíme ho o podmínkách užívání nemovitosti.


Uzavřením nájemní smlouvy a předáním Vaší nemovitosti k pronájmu naše služby pro Vás nekončí. Nájemní vztah podléhá rozsáhlým právním zásadám, které detailně známe, proto jsme Vám v této věci nadále a dlouhodobě k dispozici (jednáme za Vás s neplatiči či problémovými nájemníky, řešíme rozvázání nájemního vztahu atd.).

V případě ukončení nájmu pro Vás zopakujeme kompletní proces realitního servisu a zajistíme Vám tak nepřetržitou obsazenost nemovitosti bez ztráty příjmu nájemného – tzv. „optimalizaci výnosu“.

Bezpečný a bezproblémový proces pronájmu Vaší nemovitosti je pro nás značně důležitý. neustále se v této problematice vzděláváme a zajišťujeme si tím u našich klientů profesionalitu na nejvyšší úrovni.

 

Standardní postup makléře při pronájmu nemovitosti:

 
 • ÚVODNÍ PROHLÍDKA NEMOVITOSTI. Prvotní konzultace s majitelem nemovitosti.
 • PŘÍPRAVA A ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY. Home staging (úprava interiéru nemovitosti za účelem atraktivních fotografií), vytvoření efektivní inzerce nemovitosti.
 • SPRÁVA NABÍDKY. Uveřejnění nabídky, aktivní oslovení poptávky z klientské databáze, další marketingové aktivity za účelem propagace nabídky.
 • KOMUNIKACE SE ZÁJEMCI A REALIZACE PROHLÍDEK. Selekce zájemců dle preferencí majitele nemovitosti.
 • VÝBĚR ZÁJEMCE A REZERVACE NEMOVITOSTI. Prověření platební spolehlivosti zájemce před podpisem nájemní smlouvy.
 • PODPIS NÁJEMNÍ SMOUVY A PŘEDÁNÍ BYTU. Poučení nového nájemce o právech a povinnostech při užívání nemovitosti.
 • NÁSLEDNÝ REALITNÍ SERVIS. Realitní podpora při případných potížích s nájemcem. Zajištění nového nájemce po odchodu stávajícího.Nabídněte nám Vaši nemovitost
VLOŽIT NEMOVITOST

 

Po zprostředkování pronájmu budeme rádi za Vaše dojmy ze spolupráce s naším makléřem. Z běžné praxe na realitním trhu plyne provize makléři ze strany zájemce o pronájem nemovitosti, nicméně je vždy na makléři a majiteli nemovitosti na jakých podmínkách spolupráce se dohodnou.

Správa nemovitostí

JISTOTOU VYSOKÝCH VÝNOSŮ Z NEMOVITOSTI JE JEJÍ KVALITNÍ SPRÁVA, KTEROU SI ZA VÁS RÁDI VEZMEME NA STAROST.

Služby v oblasti správy jednotek

Jednotkami se rozumí především prostory (byty, domy či kanceláře), které majitelé nabízejí k pronájmu a nemají čas či chuť se o tento proces starat. Služby správy jednotek tímto zahrnují:

 • Úvodní prohlídka jednotky s naším realitním specialistou
 • stanovení rozsahu správy jednotky, výše tržního nájemného a podmínek pronájmu (výše kauce, záloh na služby a preferovanou dobu nájmu)
 • stanovení cílové skupiny potenciálních nájemců
 • vypracování prezentace a nabídka nemovitosti na více než 60 inzertních serverech
 • příprava potřebných dokumentů k pronájmu (nájemní smlouva, předávací protokol, PENB, atd.)
 • zajištění obsazenosti jednotky vhodným kandidátem, vyřízení finálního předání prostor k pronájmu
 • zajištění optimalizace výnosu z nájmu nemovitosti, tzn. zaručení stálé obsazenosti nemovitosti
 • zastupování na jednáních a schůzích SVJ, u místních úřadů a poskytovatelů služeb a další kontakt s nimi
 • zprostředkování právní pomoci v případě sporů s nájemci
 • jako našemu váženému klientovi jsme Vám vždy k dispozici

Poplatek za správu jednotky

 • fixní částka 500,- Kč/měsíc plus DPH, není-li jednotka pronajata
 • 10% z nájemného za každý měsíc, je-li jednotka pronajata

Služby v oblasti správy budov

 • Úvodní prohlídka nemovitosti s naším realitním specialistou
 • stanovení rozsahu správy budovy, výše tržního nájemného a podmínek pronájmu jednotlivých jednotek (výše kauce, záloh na služby a preferovanou dobu nájmu)
 • stanovení cílové skupiny potenciálních nájemců
 • příprava potřebných dokumentů k pronájmu (nájemní smlouva, předávací protokol, PENB, atd.)
 • zajištění obsazenosti vhodným kandidátem
 • optimalizace výnosu z nájmu nemovitosti, tzn. zaručení stálé obsazenosti
Kontaktujte nás

Vložení nemovitosti

Fotografie

Kontaktní údaje

Allianz
Naše kancelář je pojištěna
u Allianz pojišťovny
Raiffeisen
Číslo jistotního účtu:
9556121028/5500
RKČR
Jsme členem Realitní
Komory České republiky
AK Pešková
Spolupracujeme s advokátní
kanceláří AK Pešková
×

Sterling reality s.r.o.

Lublaňská 1319/7, 120 00 Praha 2

info@sterlingreality.cz

+420 775 300 465