Naše služby

REALITNÍ KANCELÁŘ STERLING REALITY S.R.O. NABÍZÍ SPRÁVU NEMOVITOSTÍ V PRAZE

Váš majetek se za jistých okolností může stát spíše přítěží. Starosti jsou ale zbytečné, když ho svěříte do správných rukou.

Hledáte někoho, kdo se vám postará o vaši nemovitost? Služba správa nemovitostí je tou pravou cestou. Realitní kancelář ji zvládne za vás. Sterling reality s.r.o. nabízí správu nemovitostí v Praze i dalších městech po celé ČR.

Co všechno obnáší správa nemovitostí

Realitní kancelář pro vás zajistí tyto služby jak v rámci jednotek, tak komplexní servis v oblasti správy budov. Patří sem úvodní prohlídka nabízené nemovitosti, kterou je nezbytné realizovat, abychom mohli vyhodnotit výchozí stav zejména pro stanovení adekvátní ceny. V případě, že nemovitost bude určena k pronájmu, také musíme stanovit, na kterou skupinu nájemníků budeme cílit.

Jak probíhá správa nemovitostí v praxi

Jakmile tak učiníme, je načase přistoupit k praktické realizaci. To znamená vytvoření správné prezentace a na jejím základě i vytipování vhodného nájemce. V okamžiku, kdy se již začnou hlásit konkrétní uchazeči, je nanejvýš vhodné dozvědět se o nich osobní informace jako profese a dosavadní historie jejich bydlení. Tyto detaily nám pomohou odhadnout, zda se jedná o spolehlivého zájemce.

Posléze můžeme přikročit ke zpracování nutné dokumentace, především tedy nájemní smlouvy. Do té je nutné zakotvit zejména výši nájemného a úhrad za plnění a rozhodnout se, zda uzavřete nájem na dobu určitou nebo neurčitou. Realitní kancelář vám rovněž pomůže nastavit výši kauce (ta je navíc dnes již ze zákona povinná) nebo případných sankcí, jestliže se nájemce ocitne v prodlení při placení.

K tomuto bodu ještě poznamenejme, že obecně se pak doporučuje uzavírat nájemní smlouvu raději na dobu určitou, v případě problémů je jednodušší se s nájemníky vypořádat. Ve smlouvě však může být zanesena i doložka o automatické prolongaci. Pamatujte na to, že dobře napsaná nájemní smlouva konkrétně ustanovující práva i povinnosti obou stran vám může ušetřit mnoho pozdějších problémů.

Realitní kancelář garantuje výnosnost nájmu i řešení problémů

Vzhledem k tomu, že výnos z pronájmu je ziskem, realitní kancelář vám napomůže tuto investici optimalizovat, jinými slovy zajistit, aby nemovitost byla neustále obsazena. Pokud se naopak potřebujete problémových osob co nejrychleji zbavit, je i tady na místě obrátit se na realitní kancelář o pomoc. Poradí vám, jak efektivně proti takovýmto nespolehlivým obyvatelům vaší nemovitosti zakročit a v co nejkratším čase sjednat nápravu.