Koupě nemovitosti přes realitní kancelář - využijte výhod širší nabídky

Než se vrhnete do koupě Vašeho budoucího bydlení, poraďte se s námi.

KROK 1
Probereme s Vámi Vaše představy a priority a pokud jste si ještě sami nevybrali, nabídneme Vám vhodnou nemovitost z naší databáze. Domluvíme Vám s majitelem nemovitosti vyhovující termín prohlídky, kterou Vás náš makléř provede a sdělí Vám o nemovitosti kompletní informace.
KROK 2
Rozhodnete-li se pro koupi nabízené nemovitosti, shromáždíme potřebnou dokumentaci, jako je list vlastnictví, nabývací tituly apod. V případě potřeby Vás spojíme s naším hypotéčním poradcem.
 
KROK 3
Makléř připraví ve spolupráci s naší advokátní kanceláří AK Pešková kupní smlouvy a zašle je k připomínkám oběma smluvním stranám. Po odsouhlasení makléř domluví termín podpisu rezervační smlouvy, přičemž rezervační poplatek je složen na jistotní účet naší kanceláře (č.ú. 9556121028/5500). Celá částka kupní ceny je při podpisu kupní smlouvy vložena do advokátní úschovy téže advokátní kanceláře.
KROK 4
Makléř dále komunikuje s příslušným katastrem nemovitostí, zajistí vklad kupních smluv a sjedná bezproblémový převod nemovitosti. Poté Vás znovu kontaktuje, jakmile katastr nemovitostí přepíše nemovitost na nového majitele a zadá pokyn advokátní kanceláři k uvolnění peněž z advokátní úschovy.
 
Po uzavření obchodu budeme rádi za Vaše dojmy ze spolupráce s naším makléřem. Výše jeho provize není stanovena realitní kanceláří, jelikož se odvíjí od výše kupní ceny nemovitosti. Obvyklá provizní sazba je 3% - 5% z kupní ceny a již zahrnuje nejen veškeré poradenství a konzultace s makléřem, ale i kompletní advokátní servis vč. advokátní úschovy, poplatky při komunikaci s katastrem nemovitostí, případné vyřízení hypotéčního úvěru.

Zatoužili jste po novém bydlení a přemýšlíte o koupi nemovitosti přes realitní kancelář? Proč je tato možnost výhodná? Co všechno může realitní kancelář zajistit?

Využijte výhod širší nabídky realitní kanceláře 

Klíčový je hlavně mnohem širší výběr. Jestliže se rozhodnete ke koupi nemovitosti přes realitní kancelář, dostanete se zkrátka i k takovým bytům nebo domům, u kterých byste běžně neměli šanci. Často totiž dochází k případům, kdy majitel jednoduše podepíše smlouvu a následně už svou nemovitost takzvaně „na vlastní pěst“ nabízet nesmí.

Dejte pozor především na právní hledisko

V případě tohoto způsobu koupě nemovitosti nám zmiňovaná realitní kancelář pomůže zjistit, zda je vše korektní zejména po stránce právní. Na nemovitosti může váznout zástavní právo nebo věcné břemeno. Měli bychom se rovněž zajímat o vlastníka, a to jak nemovitosti samé, tak i pozemku. Doloží to především výpis z katastru nemovitostí a tzv. nabývací tituly, tedy nejtypičtěji kupní smlouva.

Pokud by ta byla sepsaná špatně, může nastat i situace, že domnělý vlastník vlastníkem není, což může přinést komplikace i vám jakožto zájemci o koupi nemovitosti. Pozor, pečlivě sepsaná kupní smlouva by měla být následně i ta vaše. Vždy se na ní musí podílet právník, který zajistí, že vaše právní nároky budou zohledněny. Realitní kancelář Sterling reality s.r.o. proto spolupracuje s advokátní kanceláří, která se přímo specializuje na právo nemovitostí.

Nebojte se naší realitní kancelář ptát i na to, co Vám není jasné

Nezbytný je samozřejmě i osobní dojem. Pakliže si jdete vybranou nemovitost prohlédnout, ptejte se. Makléř musí být schopen reagovat na vaše dotazy. Sám by totiž měl být již předem se stavem nemovitosti seznámen. Neochota při odpovídání na otázky je známkou neprofesionality nebo rovnou neznalosti. A pozor, rozhodně nejste povinni se závazně rozhodovat již po první návštěvě. V případě, že k tomu budete mít důvody, je rozhodně na místě si danou nemovitost prohlédnout i opakovaně.

V okamžiku, kdy budete mít definitivně jasno, lze přikročit k podpisu tzv. rezervační smlouvy a současně i k zaplacení rezervačního poplatku. To znamená, že realitní kancelář už nemůže daný dům nebo byt nabídnout dalším případným zájemcům. Povinností realitní kanceláře pak je, aby doložila, že je oprávněná k tomu dotyčnou nemovitost nabízet. Ve smlouvě by rovněž měla být zakotvena správnost a pravdivost všech vám poskytovaných informací. Realitní makléř totiž nese v rámci své profese plnou zodpovědnost za vše, co vám sděluje.

Allianz
Naše kancelář je pojištěna
u Allianz pojišťovny
Raiffeisen
Číslo jistotního účtu:
9556121028/5500
RKČR
Jsme členem Realitní
Komory České republiky
AK Pešková
Spolupracujeme s advokátní
kanceláří AK Pešková
×

Sterling reality s.r.o.

Lublaňská 1319/7, 120 00 Praha 2

info@sterlingreality.cz

+420 775 300 465