Naše služby

KOUPĚ NEMOVITOSTI PŘES REALITNÍ KANCELÁŘ - VYUŽIJTE VÝHOD ŠIRŠÍ NABÍDKY

Zatoužili jste po novém bydlení a přemýšlíte o koupi nemovitosti přes realitní kancelář? Proč je tato možnost výhodná? Co všechno může realitní kancelář zajistit?

Využijte výhod širší nabídky realitní kanceláře 

Klíčový je hlavně mnohem širší výběr. Jestliže se rozhodnete ke koupi nemovitosti přes realitní kancelář, dostanete se zkrátka i k takovým bytům nebo domům, u kterých byste běžně neměli šanci. Často totiž dochází k případům, kdy majitel jednoduše podepíše smlouvu a následně už svou nemovitost takzvaně „na vlastní pěst“ nabízet nesmí.

Dejte pozor především na právní hledisko

V případě tohoto způsobu koupě nemovitosti nám zmiňovaná realitní kancelář pomůže zjistit, zda je vše korektní zejména po stránce právní. Na nemovitosti může váznout zástavní právo nebo věcné břemeno. Měli bychom se rovněž zajímat o vlastníka, a to jak nemovitosti samé, tak i pozemku. Doloží to především výpis z katastru nemovitostí a tzv. nabývací tituly, tedy nejtypičtěji kupní smlouva.

Pokud by ta byla sepsaná špatně, může nastat i situace, že domnělý vlastník vlastníkem není, což může přinést komplikace i vám jakožto zájemci o koupi nemovitosti. Pozor, pečlivě sepsaná kupní smlouva by měla být následně i ta vaše. Vždy se na ní musí podílet právník, který zajistí, že vaše právní nároky budou zohledněny. Realitní kancelář Sterling reality s.r.o. proto spolupracuje s advokátní kanceláří, která se přímo specializuje na právo nemovitostí.

Nebojte se naší realitní kancelář ptát i na to, co Vám není jasné

Nezbytný je samozřejmě i osobní dojem. Pakliže si jdete vybranou nemovitost prohlédnout, ptejte se. Makléř musí být schopen reagovat na vaše dotazy. Sám by totiž měl být již předem se stavem nemovitosti seznámen. Neochota při odpovídání na otázky je známkou neprofesionality nebo rovnou neznalosti. A pozor, rozhodně nejste povinni se závazně rozhodovat již po první návštěvě. V případě, že k tomu budete mít důvody, je rozhodně na místě si danou nemovitost prohlédnout i opakovaně.

V okamžiku, kdy budete mít definitivně jasno, lze přikročit k podpisu tzv. rezervační smlouvy a současně i k zaplacení rezervačního poplatku. To znamená, že realitní kancelář už nemůže daný dům nebo byt nabídnout dalším případným zájemcům. Povinností realitní kanceláře pak je, aby doložila, že je oprávněná k tomu dotyčnou nemovitost nabízet. Ve smlouvě by rovněž měla být zakotvena správnost a pravdivost všech vám poskytovaných informací. Realitní makléř totiž nese v rámci své profese plnou zodpovědnost za vše, co vám sděluje.