Jak úspěšně pronajmout nemovitost v Praze?

„Nemovitost k pronájmu je investice a ta se musí vyplatit.“

 


Pronájem za nejvyšší
možnou cenu


Stálá obsazenost nemovitosti,
tzv. „optimalizace výnosu“
 
 


Prověření platební spolehlivosti
nového nájemce


Profesionální
zákaznická péče
 

Profesionální příprava nemovitosti k pronájmu a její kvalitní prezentace značně zvyšuje nejen počet zájemců o pronájem, ale hlavně také hodnotu samotné nemovitosti. Prezentaci předchází úprava interiéru (tzv. home staging) a vytvoření atraktivní fotodokumentace všech prostor i exteriéru nemovitosti.

Kromě kvalitních fotografií zpracujeme také videoprohlídku, čímž prezentace Vaší nabídky mezi ostatními inzeráty opravdu vynikne. Ve spojení s věcným, informačně zřetelným a seriózním popiskem nemovitosti k pronájmu zadáme nabídku do inzerce na nejnavštěvovanějších inzertních portálech (Sreality, Reality iDnes, HyperReality aj.).

Nabídka pronájmu Vaší nemovitosti je z naší strany neustále sledována a efektivně aktualizována. Pravidelně Vás informujeme o statistikách návštěvnosti inzerátu i úspěšnosti poptávky.


Makléř pro Vás musí být vždy spolehlivý a zodpovědný obchodní partner. Na prohlídky nemovitosti přivádíme tedy pouze vážné zájemce dle Vašich předem stanovených preferencí.

Před tím, než s vybraným zájemcem podepíšete nájemní smlouvu, prověříme Vám jeho platební schopnost a bonitu za účelem vyloučení rizika neplatiče. Prověřením bonity nájemce Vám snížíme riziko neplatiče až o 94% (prověřujeme: registr exekucí, úřední desku soudních exekutorů, insolvenční rejstřík, trvalé bydliště na magistrátech měst a obcí, dluhy u zdravotních pojišťoven, seznam hledaných osob PČR).

Korektní nájemní smlouva vč. předávacího protokolu, které Vám připravíme, jsou důležité dokumenty pro bezproblémový průběh nájemního vztahu. Vašemu novému nájemníkovi všechny náležitosti smlouvy podrobně vysvětlíme a poučíme ho o podmínkách užívání nemovitosti.


Uzavřením nájemní smlouvy a předáním Vaší nemovitosti k pronájmu naše služby pro Vás nekončí. Nájemní vztah podléhá rozsáhlým právním zásadám, které detailně známe, proto jsme Vám v této věci nadále a dlouhodobě k dispozici (jednáme za Vás s neplatiči či problémovými nájemníky, řešíme rozvázání nájemního vztahu atd.).

V případě ukončení nájmu pro Vás zopakujeme kompletní proces realitního servisu a zajistíme Vám tak nepřetržitou obsazenost nemovitosti bez ztráty příjmu nájemného – tzv. „optimalizaci výnosu“.

Bezpečný a bezproblémový proces pronájmu Vaší nemovitosti je pro nás značně důležitý. neustále se v této problematice vzděláváme a zajišťujeme si tím u našich klientů profesionalitu na nejvyšší úrovni.

Vlastní nemovitost je velmi výhodnou investicí. Na druhou stranu může být její pronájem riskantní, proto je dobré se do něj svépomocí nepouštět.

Klíčem k úspěchu je samozřejmě lokalita – pronájem nemovitosti v Praze má výrazné šance na to, aby se vám opravdu podařilo byt nebo dům zdárně nabídnout. Na venkově se s takovým zájmem o nemovitost setkat nemusíte. Co dalšího taková situace obnáší a v čem vám může pomoci realitní kancelář?

Jak úspěšně pronajmout nemovitost

Nespolehliví nájemníci, kteří po sobě zanechají spoušť v podobě zničeného bytu a obřích dluhů, jsou doslova zlým snem pro každého pronajímatele. Jak se podobnému scénáři účinně vyhnout a na co nezapomínat?

Také zde platí, že základem je kvalitní prezentace nemovitosti, kterou vám dokáže zajistit zkušená realitní kancelář. A to jak při jejím předvádění naživo, tak i v rámci vytvoření profesionálních fotografií pro inzerci. Nemovitost je nutné předem připravit, to znamená uklidit, provést drobné úpravy atd. Na druhou stranu není dobré skutečný stav příliš přikrášlovat. Je nutné zůstat objektivními, vyzdvihnout pozitiva a nesnažit se maskovat zásadní negativa. Realita by se totiž v ideálním případě pochopitelně měla potkat s přáním nájemníka.

Ve druhé řadě je zapotřebí nastavit cenu, a to právě s ohledem na v úvodu zmiňovanou lokalitu. Měla by jednoduše odpovídat tomu, co je v daném místě obvyklé. Opět platí, že realitní kancelář má s pronájmem nemovitostí četné zkušenosti a má přehled o situaci na trhu, proto dokáže cenu stanovit adekvátně.

Jak poznat, koho si vlastně do bytu berete

Posledním bodem, který je potřeba důkladně zkontrolovat, je samozřejmě vlastní budoucí nájemník. Nejlepší je i v tomto případě prevence, to znamená prověření příchozího zájemce a jeho bonity, zda se nejedná o chronického neplatiče. Je tedy na místě se pro informace obrátit do registrů dlužníků. Dále nechá realitní kancelář ve spolupráci s advokátem vypracovat nájemní smlouvu, kde bude pečlivě ošetřena i problematika případných vzniklých škod, a nájemníka s ní seznámí.

V případě, že by po jejím podpisu nastaly jakékoli spory, opět se můžete na realitní kancelář obrátit. Pomůže vám vyřešit situaci s nájemníky problémovými, účinně vymůže pohledávky od neplatičů atd.

Standardní postup makléře při pronájmu nemovitosti:

 
  • ÚVODNÍ PROHLÍDKA NEMOVITOSTI. Prvotní konzultace s majitelem nemovitosti.
  • PŘÍPRAVA A ZPRACOVÁNÍ NABÍDKY. Home staging (úprava interiéru nemovitosti za účelem atraktivních fotografií), vytvoření efektivní inzerce nemovitosti.
  • SPRÁVA NABÍDKY. Uveřejnění nabídky, aktivní oslovení poptávky z klientské databáze, další marketingové aktivity za účelem propagace nabídky.
  • KOMUNIKACE SE ZÁJEMCI A REALIZACE PROHLÍDEK. Selekce zájemců dle preferencí majitele nemovitosti.
  • VÝBĚR ZÁJEMCE A REZERVACE NEMOVITOSTI. Prověření platební spolehlivosti zájemce před podpisem nájemní smlouvy.
  • PODPIS NÁJEMNÍ SMOUVY A PŘEDÁNÍ BYTU. Poučení nového nájemce o právech a povinnostech při užívání nemovitosti.
  • NÁSLEDNÝ REALITNÍ SERVIS. Realitní podpora při případných potížích s nájemcem. Zajištění nového nájemce po odchodu stávajícího.Nabídněte nám Vaši nemovitost
VLOŽIT NEMOVITOST

 

Po zprostředkování pronájmu budeme rádi za Vaše dojmy ze spolupráce s naším makléřem. Z běžné praxe na realitním trhu plyne provize makléři ze strany zájemce o pronájem nemovitosti, nicméně je vždy na makléři a majiteli nemovitosti na jakých podmínkách spolupráce se dohodnou.

Vložení nemovitosti

Fotografie

Kontaktní údaje

Allianz
Naše kancelář je pojištěna
u Allianz pojišťovny
Raiffeisen
Číslo jistotního účtu:
9556121028/5500
RKČR
Jsme členem Realitní
Komory České republiky
AK Pešková
Spolupracujeme s advokátní
kanceláří AK Pešková
×

Sterling reality s.r.o.

Lublaňská 1319/7, 120 00 Praha 2

info@sterlingreality.cz

+420 775 300 465